Minimalizm I Eco

Posted on Categories Moda

Stylistyka strojów ze stolic Danii i Szwecji niewątpliwie zdobywa serca miłośników mody i pokazuje się na najpopularniejszych wybiegach świata. Skandynawskie modelki i super modelki niezwykle często dają natchnienie reszcie świata mody – widać to po domach mody z zachodniej Europy i Stanów zjednoczonych, które czerpią elementy skandynawskiego stylu do własnych kreacji, gdyż jest to obecnie bardzo popularny kierunek i trzeba się z tym zgodzić, to niewątpliwie fakt. W naszym kraju także zaciekawienie wzrasta – bardzo możliwe, że z powodu samych mieszkańców krainy wikingów, którzy przyjeżdżają do naszych nadmorskich kurortów i automatycznie stają się inspiracją dla naszych krajan. Inspirujemy się tym co nam się wpada w oko – głównie praktyczność tych ubrań. Nie mam w nich zbędnych elementów psujących całą wizję projektanta. Praktyczne nastawienie do odzieży zintegrowane z wyważonymi odcieniami, to coś co pokochali fani mody zarówno męskiej jak i damskiej.
Moda skandynawska, to przede wszystkim kolorystyka ujęta w pastelach oraz eco friendly w każdym aspekcie tworzenia i użytkowania. Less is more – tak czuje szwedzki lub duński odpowiednik Kowalskiego. W miejsce przepełnionej szafy szmacianymi koszulkami z Azji, pojawia się odzież świetnej jakości, ma być praktycznie, więc ilość liczona jest w kilku koszulkach lub koszulach – Skandynawowie doskonale rozumieją dylematy dzisiejszego życia i dają świadectwo wkładu w ekologię istotną z puntu widzenia społeczeństwa i ziemi.

Biznes jest eko

Minimalistyczny styl prosto z kraju wikingów obserwują właściciele ogromnych marek-koncernów i luksusowe domy modowe. Popularność rośnie w tempie wykładniczym, więc trzeba jakoś odpowiedzieć na popyt ze strony społeczeństwa. Fashion business jest tak olbrzymią gałęzią biznesu w wielu krajach świata z uwagi na jego wartość liczoną w miliardach dolarów. Rynek mody ma długie ręce, znaczące wpływy i pieniądze, które ciągle pracują i stymulują rynek. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych miesięcy zaobserwujemy wiele inspiracji ze Skandynawii, które będą elementami projektów wielu znanych domów mody.